niedziela, 8 listopada 2009

[REC]2 - kolejny kandydat do horroru roku!

Oj tych kandydatów mam coraz więcej! Ale naprawdę ten film jest godną kontynuacją pierwszej części (recenzję czytaj tutaj)!

Za wiele Wam o fabule [REC]2 (Hiszpania 2009) nie będę pisał, bo szkoda psuć niespodzianki. Zresztą zapewne opisy znajdziecie na wielu innych portalach. Film rozpoczyna się 70 minut po zakończeniu pierwszej części, gdy dziennikarka Angela (w tej roli Manuela Velasco) zostaje zabrana przez opętaną kobietę na poddaszu kamienicy w Barcelonie. Do budynku wchodzi oddział specjalny policji pod dowództwem... księdza. Mają za zadanie zdobyć próbki krwi opętanej kobiety. Co było dalej zobaczcie sami!

Znowu mamy okazję śledzić obraz z kamery, a nawet kamer.
Każdy z policjantów ma swoją kamerę na hełmie, dodatkowo dostajemy relację video z dwóch innych nagrań, ale o nich cicho sza. Oczywiście znajdą się malkontenci, którzy będą narzekać, że w tym filmie nie ma nic nowego, nie jest straszny, ani tak dynamiczny jak pierwsza część. Ich prawo. Mnie się bardzo podobał - świetny pomysł i świetna realizacja. Ogląda się z zapartym tchem od początku do końca. Nie ma tu jakiś efektów specjalnych, za to świetny klimat grozy. Mam nadzieję, że ten film nie doczeka się amerykańskiej wersji, bo przeróbka pierwszej części nic nowego nie wniosła (czytaj tutaj). Tymczasem już się mówi, że powstanie trzecia część oryginału![rec]2 Hiszpania 2009
85 min.
scenariusz i reżyseria: Jaume Balaguero, Paco Plaza
obsada: Manuela Velasco, Ferran Terraza, Javier Botet, Pablo Rosso, Claudia Font, Nico Baixas, David Vert

3 komentarze:

feez pisze...

rec 1 był przerażający! najbardziej przerażający horror jaki w zyciu widziałam!

Anonimowy pisze...

rec 1 - mistrzostwo
rec 2 - totalna klapa :/ tragiczny!! przygnieciony geniuszem pierwszej czesci spodziewalem sie rownie mocnego kina. niestety wydarzenia przewidywalne, postepowanie bohaterow - zupelnie nie logiczne (ktory oddzial antyterrorystyczny wysyla jednego funkcjonariusza na pewna smierc?) krotko mowiac: KLAPA!

Anonimowy pisze...

Rzadko się zdarza, żeby II część filmu była lepsza niż I. Tak jest tutaj moim zdaniem. Film jest świetny, ma niesamowity wręcz klimat i doskonale się go ogląda po zmroku! Jeden z lepszych filmów opartych o paradokument. W wolnej chwili zapraszam do mnie na www.catinthewell.pl POZDRAWIAM :)

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga