czwartek, 24 lutego 2022

Najnowsza książka Harlana Cobena: "Mów mi Win"

Harlan Coben rozpoczął nowy cykl swoich powieści. Tym razem ich bohaterem będzie przyjaciel Myrona Bolitara - Windsor Horne Lockwood III. Jak zwykle w przypadku książek tego autora czyta się świetnie i bardzo szybko. 

"Mów mi Win" (WIN Albatros 2021) w zasadzie to lektura na jeden dzień. Czyta się błyskawicznie, bo akcja wciąga, a ciekawość każe przekładać kartkę za kartką, by dotrzeć do finału. Jest to bardzo dobre otwarcie nowego cyklu Harlana Cobena, który najpierw pisał o Myronie, potem o jego synu, a teraz o najbliższym przyjacielu. Zresztą Myron Bolitar to jeden z moich ulubionych bohaterów powieści sensacyjnych i thrillerów. Podobnie jak Coben, który jest jednym z moich ulubionych pisarzy, którego przeczytałem chyba wszystkie książki.

poniedziałek, 21 lutego 2022

Jak działają media: Special Correspondents

Special Correspondents (Kanada, USA, Wielka Brytania 2016) opowiada o kulisach działania niektórych dziennikarzy. Wysłannicy stacji telewizyjnej pechowo tracą bilety do jednego z krajów Ameryki Południowej, gdzie ma dojść do zamachu stanu. Postanawiają nadawać relacje, z miasta, w którym działa ich stacja...

Jak się zaczyna kręcić (i nie chodzi mi o kręcenie filmu) to prawdopodobne jest, że wpadnie się w spiralę kłamstw, z której trudno będzie się wydostać.

niedziela, 20 lutego 2022

After Life sezon 3: finał

Bardzo dobre zakończenie trzysezonowego serialu After Life. Trzeci sezon (Wielka Brytania 2022) naprawdę świetnie bawi, ale też wzrusza. Były sceny, podczas których zaśmiewałem się do łez. 

Oglądanie tego serialu zostawiliśmy sobie z Żoną na rocznicowy wyjazd do Lizbony. Błyskawicznie, w  dwa wieczory rozprawiliśmy się z ostatnim sezonem (tak przynajmniej jest zapowiadany). No ale co to jest sześć odcinków, z których każdy ma około 30 min.

piątek, 18 lutego 2022

"Siostry". Kolejna dobra książka Bernarda Miniera

Bernard Minier szybko dostał się do czołówki moich ulubionych pisarzy kryminalnych thrillerów. Kolejna książka, którą przeczytałem francuskiego autora o przygodach policjanta z Tuluzy Martina Servaza to "Siostry" (Rebis 2019), opowieść o zabójstwach, w które zamieszany jest pisarz kryminałów, a sceny z miejsca zbrodni przypominają opisy literackiej fikcji (?).

"Siostry" to piąta część cyklu, a wcześniej czytałem szóstą ("Dolina" - czytaj recenzję). Trochę żałuję, że nie rozpocząłem od początku, bo autor nawiązuje do swoich wcześniejszych książek, ale nie utrudnia to zbytnio lektury. Nadrobię!

niedziela, 13 lutego 2022

Amityville. Dobra przeróbka kultowego horroru!

Sceptycznie podchodzę do nowych wersji filmów sprzed lat, ale muszę przyznać, że Amityville (The Amityville Horror USA 2005) zrobiło na mnie dobre wrażenie. Baaa, nawet kilka razy się solidnie przestraszyłem, mimo, że znam tę historię bardzo dobrze. 

Oglądanie filmów o Amityville najlepiej zacząć od przeczytania książki "Amityville Horror" Jaya Ansona. Opowiada ona historię rzekomego (a może prawdziwego opętania domu na Long Island). Historia chyba jest bardzo dobrze znana. Młode małżeństwo z trójką dzieci wprowadza się do domu, w którym doszło do zbiorowej zbrodni. Syn zabił rodziców i rodzeństwo...

wtorek, 8 lutego 2022

O naukowcu, który zreplikował rodzinę

Dramatyczne sceny wypadku samochodowego, w którym ginie rodzina pewnego naukowca. Neurobiolog, który prowadzi eksperymenty nad transferem mózgu żołnierzy, którzy zginęli w boju, postanawia swoich bliskich przywrócić do życia. Ale to się nigdy nie udaje... Czy aby na pewno?

Podstawowym atutem, który zachęca do obejrzenia filmu Replikanci (Replicas Chiny, Wielka Brytania, USA, Portoryka 2018), który wyreżyserowali Tanya Wexler i Jeffrey Nachmanoff (Pojutrze), jest bardzo dobry aktor Keanu Reeves (Dzień w którym zatrzymała się Ziemia, Youngblood, Na fali, Dracula, Johnny Mnemonic, Adwokat diabła, cykl Matrix, Dotyk przeznaczenia, Speed, Constantine), w roli naukowca Willa Fostera.