niedziela, 13 kwietnia 2008

Czachopismo numer 5

Czachopismo nie obniża poziomu. W sprzedaży już od kilkunastu dni jest numer 5. Piszę o nim dopiero teraz bo dostałem je w prenumeracie później niż znalazło się w kioskach. Ale nie ma co narzekać.

W tym numerze świetne materiały na temat cyklu Hellraiser, można poczytać nie tylko o filmach, ale także i książek Cliva Barkera. Poza tym świetny wywiad z Mortem Castle, który widać, że wywiadów nie traktuje na „odwal się” . Ciekawe, że jedyna (chyba) jego książka wyszła u nas w latach 90. Wtedy też ją czytałem, ale nie pamiętam żeby zrobiła na mnie zbyt duże wrażenie, teraz z chęcią do niej wrócę. Można też przeczytać rozmowę z Orbitowskim i Urbaniukiem, m.in. na temat ich książki „Pies i klecha” . Poza tym oczywiście recenzję książek, filmów i płyt, trochę o komiksach i dwa opowiadania. Ciekawy jest też artykuł o pinku – niedostępnym w Polsce gatunku filmowym z Japonii. O słabszych stronach piątej Czachy nie ma co pisać – sami je odnajdziecie 8-)

3 komentarze:

marta pisze...

cześć :) ja jakby w innej sprawie. ostatnio na kulturze popularnej oglądaliśmy fragment starego niemieckiego filmu "M". masz go może?

pinio pisze...

marta:
heloł
Niestety nie mam ...

marta pisze...

a szkoda :(

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga