czwartek, 9 czerwca 2022

Świetny serial "Egzorcysta"

Nie wiedziałem o tym serialu, dowiedziałem się od jednego z obserwujących profil Horrorowiska na Twitterze i jestem mu za to bardzo wdzięczny. Naprawdę "Egzorcysta" (The Exorcist USA 2016) inspirowany kultową powieścią Williama Petera Blatty'ego (czytaj recenzję) robi duże wrażenie. 

Zapewne wszyscy czytelnicy tego bloga pamiętają jeden z najważniejszych horrorów, które powstały - Egzorcystę (czytaj recenzję) - opowieść o egzorcyzmach przeprowadzanych na małej dziewczynce. Ostatecznie Regan zostaje uratowana, ale dwóch księży zostaje uratowanych. Serial Jeremy Slatera (Notatnik śmierci, Projekt Lazarus, Fantastyczna czwórka) to niejako kontynuacja, która toczy się po kilkudziesięciu latach od wydarzeń z książki i filmu.

Regan uciekła od matki, która wykorzystywała jej opętanie do zarabiania pieniędzy i żyje wraz ze swoją rodziną, jako Angela Rance (Geena Davis - Sok z żuka, Mucha) w Chicago, które ma wkrótce odwiedzić papież. Kobieta podejrzewa, że jej młodsza córka (Hannah Kasulka - Wiedźmy) została opętana i o pomoc prosi znajomego księdza ze swojej parafii. Ojciec Thomas Ortega (Alfonso Herrera), który ma swoje problemy osobiste, jest młody i nie ma żadnego doświadczenia w kwestii opętań. Dlatego prosi o pomoc doświadczonego egzorcystę ojca Marcusa (Ben Daniels - Doom, Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie, Rebelia), który w depresji przebywa w ośrodku dla "wypalonych" księży, po tym, jak podczas jego ostatniego egzorcyzmu ginie młody chłopiec, zabity przez demona. 

To jeden z głównych wątków tego serialu, drugi, to przygotowywany zamach na papieża...

Naprawdę świetny serial,  bardzo dobra, mroczna fabuła, wciągająca akcja, która powoduje, że oglądasz każdy (z dziesięciu odcinków) z przyjemnością i czekasz na kontynuacje. Przy tym bardzo dobre aktorstwo, dźwięk, muzyka. Naprawdę bardzo mi się podobał ten serial. Zdecydowanie Wam polecam! Serial jest dostępny na Amazon Prime.   

Moja ocena 8/10
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga