sobota, 22 stycznia 2022

Dobry serial na Apple TV: Inwazja

Kolejny dobry serial na Apple TV. Jak sam tytuł wskazuje - Inwazja (Invasion USA 2021) jest to opowieść o kosmitach atakujących Ziemię. Pojawiają się niespodziewanie, a czoła mogą im stawić jedynie naukowcy z Japonii oraz brytyjski chłopiec. Brzmi naiwnie, ale ogląda się z przyjemnością.
 
Serial jest kilkuwątkowy. Możemy śledzić wydarzenia z perspektywy uczniów jednej z brytyjskich szkół, którzy mają wypadek po ostrzelaniu ich wycieczkowego autobusu przez Obcych, amerykańskich żołnierzy, którzy zostali w jednym z arabskich krajów zaatakowani przez kosmitów i japońskich naukowców, który statek ma tajemniczy wypadek w kosmosie. Cały świat pogrąża chaos. Czy ktoś jeszcze jest w stanie uratować Ziemian? Może Casper Morrow (Billy Barratt - Opowieść wigilijna, Rekinado 5), młody Brytyjczyk, który malował postacie podobne do Obcych jeszcze przed Inwazją? Czy w uratowaniu świata może pomóc jego choroba? A może Mitsuki (Shioli Kutsuna - Zabójczy rejs, Deadpool 2), specjalistka od łączności radiowej, której przyjaciółka, kapitan japońskiego statku kosmicznego, miała zginąć w kosmosie. Załamana młoda kobieta twierdzi jednak, że słyszy głos przyjaciółki z wnętrza kosmicznego pojazdu. No i jest jeszcze amerykański żołnierz, którego oddział ginie w walce z kosmitami w jednym z arabskich krajów. Trevante Ward (Shamier Anderson - Pasażer nr 4, Nostrum, The Barrens, Gdy sen nie nadchodzi) koniecznie chce wrócić do żony... Ale łączność lotnicza jest sparaliżowana. Jest jeszcze amerykańska rodzina Malików, która przeżywa poważny kryzys. Małżonkowie zawierają chwilowy sojusz by ratować dzieci. Swoją drogą straszne są te sceny, gdy Aneesha Malik (Golshifteh Farahani - Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara) odkrywa, że mąż (Firas Nassar) ją zdradza...
Jak zwykle w Applu serial dobrze nakręcony z dobrymi aktorami, dobrym dźwiękiem itd. Ogląda się naprawdę z przyjemnością. Jak na produkcję o inwazji kosmitów naprawdę ciekawy i wciągający. Polecam!
 
Moja ocena 7/10
 

 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga