czwartek, 7 marca 2024

Polskie seriale sensacyjne: Krucjata

Po premierze próbowałem obejrzeć ten serial, jednak po pierwszym odcinku odpuściłem. Teraz wróciłem do Krucjaty (Polska 2022) i muszę przyznać, że to naprawdę dobry serial sensacyjny. 

Warszawą wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Podczas pierwszego z nich doszło do aktu kanibalizmu, a było to dopiero preludium tego co się miało wydarzyć. Ofiarami tajemniczej grupy zabójców, którzy na miejscu zabójstwa pozostawiają narysowane litery, padają znane postacie: dziennikarka, polityczka, bankowiec, celebryta telewizyjny... Policjanci z wydziału zabójstw stołecznej policji próbują rozwikłać zagadkowe morderstwa.

Co ciekawe, sprawca jednego z nich sam zgłasza się na policję, podczas konferencji prasowej. Szybko okazuje się, że na celowniku zabójców znajduje się też jeden z funkcjonariuszy - Mandżaro (Julian Świeżewski). Dodatkowo na śledztwo próbują wpływać agenci wywiadu...

Bardzo dobry, 13 odcinkowy serial, który połyka się błyskawicznie. Dobrze nakręcony, dobra muzyka, zdjęcia, dźwięk, pomysł przede wszystkim, no i niezłe aktorstwo. Znowu dobrze pokazał się Tomasz Schuchardt, w roli policyjnego partnera Madżaro - Luizjany. Niestety obawiam się, ponieważ minęły już prawie dwa lata od premiery, że kontynuacji nie będzie. A szkoda bo zapowiadała się bardzo ciekawie! Serial wyreżyserował Łukasz Ostalski, a scenariusz napisał Wojciech Tomczyk.

Serial możecie zobaczyć na TVP VODBrak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga