niedziela, 14 stycznia 2024

Monarch kontra potwory. Nowy serial Apple TV

Serial Monarch: Dziedzictwo potworów (Monarch: Legacy of Monsters USA, Japonia 2023) jest kontynuacją filmu Godzilla z 2014 roku. Monarch - organizacja rządowa od lat 50. z większymi i mniejszymi sukcesami monitoruje zagrożenie na całym świecie ze strony potworów. 

Monarch tworzy dwóch naukowców Keiko Randa (Mari Yamamoto) i Bill Randa (Anders Holm) i wojskowy Lee Shaw (Wyatt Russell). Próbują oni przekonać dowództwo wojsk USA do sfinansowania badań dotyczących potworów występujących na całym świecie i zagrożeń, jakie stawiają. Udaje im się ustalić, gdzie pojawi się Godzilla i zapraszają na pokaz przedstawicieli wojska.

Jednak armia przygotowuje atak jądrowy na słynnego potwora, jak się okazuje nieudany... 

Akcja serialu toczy się dwutorowo - w latach 50., kiedy powstaje Monarch i w 2015, rok po tym jak Godzilla zniszczyła dużą część San Francisco. Atak cudem przeżyła wnuczka twórców organizacji - Cate Randa (Anna Sawai). Młoda kobieta po informacji o śmierci ojca (Takehiro Hira), także zaangażowanego w działalność Monarch, wyjeżdża do Japonii, by dowiedzieć się co on tam robił. Odnajduje tam drugą rodzinę Hiro i dowiaduje się, że ma brata - Kentaro (Ren Watabe). Wspólnie postanawiają dowiedzieć się co robił ich ojciec...

Świetnie zrealizowany serial Apple TV, niezłe aktorstwo, wciągająca akcja, no i oczywiście Godzilla. Czego fanom tego najsłynniejszego potwora potrzeba. No i do tego, mój jeden z ulubionych niegdyś aktorów, w roli starego Shawa - Kurt Russel! Tak jak już kiedyś pisałem - jednym z pierwszych filmów jakie widziałem w kinie, jeszcze w latach 70. (mój ojciec pracował w kinie w Jastrzębiu Zdroju) był jeden z obrazów z cyklu Godzilla - albo Ebirach - potwór z głębin lub Godzilla kontra Gigan. I do dziś pozostał we mnie wielki sentyment do filmów z tym sympatycznym (?!) potworem! 

 Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga