czwartek, 7 lutego 2019

Thor kontra Ragnarok

Asgard zagrożony nordycką apokalipsą. Thor: Ragnarok (USA 2017) nadaje powiewu świeżości cyklowi opowieści o świecie Bogów. Nawiązuje mocno do kina science fiction i wychodzi mu to bardzo dobrze!

Thor ((w tej roli Chris Hemsworth - Wyspa strachu, Star Trek, Thor, Thor: RagnarokDom w głębi lasu, Królewna Śnieżka i Łowca, Ghostbusters: Pogromcy duchów, Doktor Strange, W ciemności. Star Trek, Avengers, Avengers: Czas Ultrona, Avengers: wojna bez granic) ma poważne problemy.
I to bardzo poważne - umiera jego ojciec Odyn (Anthony Hopkins - Magia, Drakula, Freejack, Joe Black, Beowulf, Wilkołak, Rytuał, Transformers: ostatni rycerz, Thor: Ragnarok, Thor Mroczny świat), a brat Loki (Tom Hiddleston - Avengers, Thor, High-Rise, Crimson Peak, Thor: Ragnarok, Tylko kochankowie przeżyją, Avengers: wojna bez granic, Kong: Wyspa Czaszki) znowu go zdradza. Ale to nie jest jego najważniejszy problem. Znikąd bowiem pojawia się jego siostra Hela (Cate Blanchett - cykl Hobbita i Władcy pierścieni, Zegar czarnoksiężnika, Dotyk przeznaczenia), zdradzona niegdyś i uwięziona przez ojca. Teraz chce się zemścić i zniszczyć Asgard. Zaczyna od zniszczenia młota Thora - Mjollnira. A później pozbywa się braci... I tu przechodzimy do części science fiction, która świetnie ubarwia opowieść reżysera Taika Waittiego (Green Lantern). Thor i Loki trafiają na planetę, gdzieś na końców wszechświata, gdzie rządzi karykaturalny Arcymistrz (Jeff Goldblum - Dzień Niepodległości, Dzień Niepodległości: Odrodzenie, Mucha, Park Jurajski, Zaginiony Świat: Park Jurajski, Jurrasic World: Upadłe królestwo, Strażnicy Galaktyki vol. 2,  Kryjówka diabła, Inwazja łowców ciał, Bractwo Strażników Ciemności, Transylvania 6-5000), organizujący walki ze swoim mistrzem. Jakie jest zdziwienie Thora kiedy naprzeciwko niego na arenie staje niejaki Hulk (Mark Ryuffalo - Taniec kruka, Dentysta, Wyspa tajemnic, Iron Man 3, Avengers, Avengers: kontra Ultorn, Avengers: wojna bez granic, Miasto ślepców) - znany mu świetnie z grupy Avengers! Ale Hulk nie zachowuje się przyjaźni, a walczy z nim na śmierć i życie. Dodatkowo na planecie, na którą trafił Thor spotyka dawną wojowniczkę swojego ojca Walkirię (Tessa Thompson - Anihilacja, 666 Park Avenue), która teraz zajmuje się głównie picie alkoholu i dostarczaniem Arcymistrzowi kandydatów do walk na ringu. I oczywiście nie chce pomóc Thorowi. Co dzieje się dalej musicie sami sprawdzić 8-)

Nawiązania do kina science fiction lat 80. świetne, podobnie jak to w Strażnikach galaktyki. Dużo humoru i nawiązań znanych z lat 80. Do tego specyficzna, oparta na klawiszach muzyka! Koniecznie obejrzyjcie i szykujcie się na kolejną część, bo jak ktoś dotrwa do samego końca napisów będzie mógł przeczytać "Thor powróci" 8-) I bardzo dobrze! Czekamy!
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga