niedziela, 15 grudnia 2019

Mama i tata: rodzice atakują dzieci

Ciekawy pomysł na horror. W filmie "Mama i tata" (Mom and  Dad USA 2017) w pewnym małym amerykańskim miasteczku rodzice, pod wpływem niewyjaśnionego impulsu, postanawiają zabić swoje dzieci. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy w domu rodziców pojawiają się ich rodzice 8-)

Spore wrażenie robią sceny w miejscowej szkole, gdzie zaczynają się gromadzić dorośli. W pewnym momencie ruszają na swoje dzieci...
Nasi bohaterowie to Carl Ryan (Anne Winters) i jej brat Josh (Zackary Arthur - Piąta fala) oraz ich rodzice - Brent (Nicolas Cage - Wrota zaświatów, Pocałunek wampira, Kult, Next, Zapowiedź, Polowanie na czarownice, Uczeń czarnoksiężnika, Piekielna zemsta, Kick-Ass, Ghost Rider, Ghost Rider 2, Czasy ostateczne: pozostawieni, Zwierciadło, Powrót z zaświatów, Biuro ludzkości) i Kendall (Selma Blair - Hellboy 2, Hellboy, Mgła). Co ciekawe dorośli nie atakują innych dzieci, interesuje ich zabicie tylko swoich. Carl i Josh ukrywają się przed swoimi rodzicami w piwnicy. Czegoż to dorośli nie zrobią żeby ich dorwać! Jednak nie doceniają sprytu swoich latorośli.

Niby nic szczególnego, ale połknąłem film Briana Taylora (Ghost Rider 2, Gamer) błyskawicznie. Oczywiście nie było tak żadnego nastroju, klimatu czy strasznych momentów. Tylko szybka akcja i dużo humoru! A ponieważ ja dodatkowo bardzo lubię Nicolasa Cage (mimo wielu strasznych knotów, w których zagrał) to mogę polecić! W programie ten film jest opisywany zwykle jako thriller, ale myślę, że spokojnie można go zaliczyć do horrorów! Film zobaczycie m.in. na Netflix.

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga