piątek, 15 października 2021

Kultowy Obcy. Książka powstała na podstawie scenariusza filmu

Nie przepadam za książkami, które powstały na podstawie filmów. Zwykle wolę jednak czytać powieści, które stały się inspiracją dla filmowców. Jedna trzeba przyznać, że Obcego Alana Deana Fostera czyta się z przyjemnością, zwłaszcza jak ktoś zna film i może się doszukiwać w książce scen, których na ekranie nie widział. 

Książkę "Obcy" (Alien) wydała oficyna Vesper w październiku 2019 roku. I zrobiła to bardzo fajnie, dobra, twarda okładka, dobre ilustracje, dobre tłumaczenie i ciekawy Piotrka Goćka.

Co ciekawe wydawnictwo zdecydowało się na oryginalny tytuł "Obcy", bez drugiej części wprowadzonej przez dystrybutora filmu "8. pasażer Nostromo". Ale to właściwie bez znaczenia. Aa, fajnie, że wydawca dodaje do książki tematyczną zakładkę 8-)

 

Trochę zwlekałem z kupnem, a później przeczytaniem, z powodów, o których już pisałem. Nie przepadam za spisywanymi ze scenariusza opowieściami. O fabule chyba nie ma co pisać, bo chyba niemal wszyscy fani kina SF i horrorów ją znają (tu znajdziecie recenzję). Załoga transportowego statku Nostromo odbiera sygnał radiowy SOS. Leci na nieznaną planetę, by sprawdzić kto nadaje wołanie o pomoc. Na miejscu znajdują tajemnicze kokony. Z jednego z nich wydostaje się stwór i przywiera do twarzy jednego z członków załogi...

Filmowy pierwszy i drugi Obcy, to dla mnie absolutnie kultowe obrazy. Widziałem je wiele lat temu, ale zawsze z przyjemnością do nich wracam. Książka jest dobrym uzupełnieniem pierwszego filmu i każdy fan Obcego powinien ją przeczytać. Znajdziecie ją na stronie wydawnictwa za jedyne 24 zł.

Czy kolejną też? Jeszcze nie wiem. Mam ją na półce, i zaraz jak skończę czytać Cobena, zabiorę się za nią. A Vesper wydał też trzecią i czwartą część i szykuje album o kulisach kręcenia pierwszego Obcego!   


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga