poniedziałek, 29 stycznia 2024

Spider-Man kolejna odsłona: Niesamowity

Lubię filmy o Spider-Manie, pewnie z sentymentu, bo na studiach zaczytywałem się komiksami, które wówczas wychodziły, a był to początek lat 90. i robiły wówczas wielkie wrażenie. Ostatnio miałem okazję sobie przypomnieć Niesamowitego Spider-Mana (The Amazing Spider-Man USA 2012). To kolejna, opowiedziana na nowo historia o początkach tego superbohatera. 

Peter Parker (Andrew Garfield) w dzieciństwie został porzucony przez rodziców. Trafił do wujostwa, które zajęło się jego wychowaniem. Jest zwykłym, przeciętnym chłopakiem, który robi dobre zdjęcia. Ale pewnego dnia wybiera się do laboratorium, w którym pracuje były wspólnik (Rhys Ifans) jego ojca i matki.

Jak się zapewne domyślacie tam właśnie zostaje ukąszony przez zmutowanego pająka, który powoduje, że zyskuje nadzwyczajne zdolności i staje się superbohaterem Spider-Manem. Szybko odnajduje przyjemność w zwalczaniu lokalnej przestępczości, co nie w smak jest policji. Co gorsze szefem mundurowych (Denis Leary) jest ojciec jego nowej dziewczyny (Emma Stone)! Niestety bandyci nie są jego jedynym przeciwnikiem, nowo poznany naukowiec, który bierze niesprawdzoną szczepionkę zamienia się w Jaszczura, który terroryzuje Nowy Jork!

Nieźle zrobiony film, pełen humoru, naprawdę ogląda się z przyjemnością. Na pewno ta wersja Pająka jest lepsza od tych wcześniejszych. Niesamowitego Spider-Mana znajdziecie m.in. na Viaplay. 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga