piątek, 3 czerwca 2022

Furioza. Jeden z najlepszych polskich filmów sensacyjnych ostatnich lat

O serialu Furioza pisałem kilka miesięcy temu. Wreszcie znalazłem czas, by obejrzeć film. Niewiele różni się od serialu, ogląda się świetnie i należy potwierdzić, że Furioza (Polska 2021) to jedna z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat. 

Treść jest taka sama, jak w serialu. Trudno byłoby mi teraz napisać, jakich scen zabrakło w filmie, być może nawet było ich niewiele, bo film jest długi. Napiszę więc, tak jak pisałem w marcu:

Furioza to grupa nadmorskich pseudokibiców, która uwielbia ustawki, a przy okazji para się małą gangsterką. Jej lider - Kaszub (Wojciech Zieliński - Służby specjalne, Odwróceni: Ojcowie i córki, Psy 3: W imię zasad, Kurier, Czerwony pająk, Odwróceni, Świadek koronny, Oficer, Żmijowisko) stara się jednak, by jego kompani nie parali się poważną przestępczością, czując, że policja coraz bardziej zaciska pętlę wokół jego grupy.

Jednak jeden z jego najbliższych ludzi - Golden (chyba najlepsza rola Mateusza Damięckiego - Planeta singli. osiem historii, Oficer), chce wejść w poważną gangsterkę, handel narkotykami na wielką skalę. Pewnego dnia w ich mieście pojawia się policjantka, wyspecjalizowana w zwalczaniu najgroźniejszych grup przestępczych. Dzika (Weronika Książkiewicz) wywodzi się właśnie z tej grupy pseudokibiców, ale uciekła po tym jak jej chłopak zginął w ustawce. Teraz dostaje za zadanie rozpracowanie gangu pseudokibiców. Do rozbicia grupy postanawia wykorzystać brata Kaszuba, który także zerwał ze środowiskiem pseudokibiców i został lekarzem. Dawid (Mateusz Banasiuk - Wszystko co kocham, Pitbull: ostatni pies) ma wrócić do gangu i pomóc rozpracować Goldena. W zamian nietykalność ma zyskać Kaszub. J. Jednak jak to w takich produkcjach bywa, nic nie dzieje się tak, jak zaplanowali główni bohaterowie...

Tym razem trochę mnie zezłościło zakończenie, ale tylko dlatego, że trudno byłoby wymyślić do tego filmu jakąś sensowną kontynuację,

Koniecznie zobaczcie! Film można obejrzeć między innymi na Netflix. 

Moja ocena 8/10Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga