poniedziałek, 23 stycznia 2023

W poszukiwaniu dinozaurów

Dosyć często emitowany jest w stacjach FilmBoxu film Projekt Dinozaur (The Dinosaur Project Wielka Brytania 2012). W końcu postanowiłem obejrzeć tę produkcję, nie spodziewając się jednak niczego szczególnego. I niestety miałem rację. 

Jak sama nazwa wskazuje film opowiada o dinozaurach. Dokładniej o poszukiwaniach wymarłych miliony lat temu zwierząt. Ekspedycja prowadzona przez doświadczonego w poszukiwaniach wymarłych zwierząt naukowca Jonathana Marchanta (Richard Dillane - Obłęd, Mroczny rycerz, Gwiezdne wojny: Andor, Wing Commander) wyrusza do Konga.

W wyprawie uczestniczy też ekipa filmowa, która kręci jej przebieg. I to właśnie dzięki temu film oglądamy, niejako jako paradokument. Zresztą twórcy filmu - reżyser Sid Bennett, który scenariusz napisał wraz z Jay'em Basu (Strefa X 2), zapowiadają swoją produkcję, jako zmontowane nagrania uczestników autentycznej wyprawy... Taśmy znaleziono, a ludzi nie...

Dzięki formule found footage daje się ten film w miarę przyzwoicie obejrzeć. Bo fabuła sama w sobie wtórna aż do bólu, aktorstwo mierne, niezłe zdjęcia i sceny, które na chwile zwracają uwagę. Jednak spokojnie mogłem sobie pozwolić na oglądanie tego filmu podczas spaceru "na kwadracie" 8-)

Moja ocena 4/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga