czwartek, 9 sierpnia 2018

Legion samobójców ratuje świat

Kiedy zabraknie Supermana i Batmana kto będzie ratował świat?! W filmie "Legion samobójców" (Suicide Squad Kanada, USA 2016) Stany Zjednoczone były przygotowane na taką sytuację, w lochach siedzieli złoczyńcy z nadnaturalnymi zdolnościami. Mają jasny cel - muszę uratować ludzkość, albo sami stracą życie.

Specyficzną grupę AntyAvengersów stworzyła Amanda Waller (Viola Davis - Piękne istoty, Solaris, Gra Endera, Andromeda znaczy śmierć).
Do Legionu samobójców wybrała: Deadshota (Will Smith - Faceci w czerni 1-3, Dzień niepodległości, Bardzo dziki zachód, Ja, robot, Jestem legendą, Hancock, 1000 lat po ziemi, Colossus, Hancock 2, Bright), Harley Quinn (Margot Robbie - Z jak Zachariasz), Ricka Flaga (Joel Kinnaman -  Altered Carbon, RoboCop, Najczarniejsza godzina), Kapitana Boomeranga (Jai Courtney -  Terminator: Genisys, Ja, Frankenstein), Diablo (Jay Hernandez - Kwarantanna, Hostel, Hostel 2, Prześladowca) i Killer Coroca (Adewale Akinnuoye-Agbaje -  Thor: Mroczny świat, Coś, Mumia powraca). Naprzeciwko nim stanie m.in. Joker (Jared Leto -  American Psycho, Blade Runner 2049,  Ulice strachu).

Czarna komedia w konwencji SF opowiadająca o grupie ludzi, którym w życiu nie wyszło, trafili do więzienia, a teraz rząd zaszantażował ich i zmusił do walki za ludzkość. Czego wcale nie chcą. Dowodzi nimi żołnierz, któremu też nie wyszło i związał się z Czarownicą....

Pierwsze ich zadanie to walka właśnie z Czarownicą i ludźmi przemienionymi w bestie! Nie zabraknie humoru i dobrej zabawy, ale niestety nie jest to film, który nas wciągnie i, który będzie ogląda z zapartym tchem do końca. 

Film wyreżyserował i scenariusz napisał David Ayer (Bright).

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga