niedziela, 2 sierpnia 2020

Piękna i bestia - horror dla dzieciaków

Dzięki dzieciom mam okazję sobie przypomnieć dawne bajki w nowych wersjach. Ostatnio obejrzeliśmy z Filipem Piękną i bestię (Beauty and the Beast USA 2017) i polecam Wam do obejrzenia.

HBO film serwuje nam niestety (niestety dla dzieci) bez dubbingu, a z lektorem i bez polskich wersji piosenek, co powoduje, że większość dzieci, która nie nauczyła się jeszcze angielskiego, ma trudności ze zrozumieniem całego filmu.
Nie zmienia to jednak faktu, że ponad dwugodzinna opowieść Bill'ego Condona (Saga Zmierzch - Przed świtem, Na granicy światów, Candyman 2) bardzo nam się spodobała. Dobre efekty, wciągająca opowieść, bez nadmiernej przemocy, może niezbyt zrozumiała dla młodszych dzieci, ale od Was zależy kiedy im ten film pokażecie.
Fabuła pokrótce jest taka - pewien książę (Dan Stevens - Apostoł, serial Legion, Monstrum, Wampirzyce, Dracula, Frankenstein) zostaje zamieniony w bestię bo nie chce pomóc w czasie silnej burzy pewnej czarownicy. Na odmianę ma szansę jedynie, gdy zostanie pokochany mimo swojego wyglądu. Pewnego dnia taka szansa się pojawia - na jego zamku pojawia się pewien mężczyzna - Maurycy (Kevin Kline - Bardzo Dziki Zachód, Plaga wampirów), którego ratuje jego córka - piękna Bella (Emma Watson - cykl Harry Pottera, To już jest koniec), godząc się zastąpić ojca.

Warto zobaczyć. Przy okazji refleksja - czasami warto stare filmy kręcić na nowo! Ten jest tego dowodem! Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga