wtorek, 11 czerwca 2019

Oni czyli kosmici w amerykańskiej szkole

Pamiętam, że oglądałem film Oni (The Faculty USA 1999) kilkanaście lat temu kilka razy. I bardzo mi się podobał. Taka młodzieżowa opowieść o Obcych, którzy postanowili zaatakować szkołę w małym miasteczku. Kosmici przejmują ciała uczniów i nauczycieli... 

Reżyserem filmu jest słynny Robert Rodriguez (Grindhouse: Planet Terror, Sin City: Miasto grzechu, Sin City: Damulka warta grzechu, Maczeta, El Mariachi, Od zmierzchu do świtu). Scenariusz napisał Kevin Williamson (Krzyk, Krzyk 2, Krzyk 4, Tajemny krąg, Koszmar minionego lata, Pamiętniki wampirów, Przeklęta).
Zgromadzili oni całkiem niezłych aktorów. W filmie zagrali między innymi:  
Elijah Wood - Łowca czarownic, Powrót do Przyszłości 2, Sin City - miasto grzechu, Maniac, Hobbit - niezwykła podróżCooties, trylogia Władca Pierścieni, Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego, Dzień zagłady)
Salma Hayek (Bardzo Dziki Zachód, Asystent wampira, Od zmierzchu do świtu)
Josh Hertneth (Helloween Resurrection, Helloween 20 lat później, 30 dni mroku, Sin City, Dolina Bogów, Dom grozy).

Film raczej dla pasjonatów, pamiętajcie, że powstawał pod koniec lat 90. XX wieku. Mnie i owszem bardzo się podoba, ale realnie patrząc, nie oznacza to, że jeszcze komuś się spodoba 8-) Zwłaszcza, że nie jest to szczytowe dzieło Rodrigueza, jak chociażby film Od zmierzchu do śwituBrak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga