sobota, 8 czerwca 2019

Od zmierzchu do świtu. Pozycja obowiązkowa!

Kto nie widział tego kultowego horroru (From Dusk Till Dawn USA, Meksyk 1996) powinien natychmiast nadrobić zaległości. Film Roberta Rodrigueza ze scenariuszem Quentina Tarantino i świetnymi aktorami w rolach głównych powala! I nic się nie starzeje. Opowieść o tajemniczej knajpie gdzieś w Meksyku i bandytach, którzy porwali rodzinę podróżującą camperem dalej świetnie bawi!

Kto nie zna Rodrigueza (Grindhouse, Oni, Sin City: Miasto grzechu, Sin City: Damulka warta grzechu, Maczeta, El Mariachi) i Tarantinto (Wściekłe psy, Pulp Fiction, Sin City: Miasto grzechu, Grindhouse: Death Proof, Kill Bill 1,2, Bękarty wojny) ręce w górę. Nie widzę!
Nic dziwnego. To kultowi twórcy w świecie filmów, których można nie lubić, ale ich filmy trzeba szanować! A dodatkowo ta dwójka maniaków do zagrania w filmie zaprosiła: George Clooneya (Predator: The Concert, Powrót do upiornej szkoły, Powrót zabójczych pomidorów, Batman i Robin, Solaris, Kraina jutra) - w roli jednego z bandytów - jego brata - psychopatę gra sam Tarantino - Harveya Kitela (Saturn 3, Gwiezdny rycerz, Oczy szatana) w roli byłego pastora, który stracił wiarę i podróżuje camperem z dziećmi: Katherine (Juliette Lewis - Cold Creek Manor, Czwarte piętro, Dziwne dni, Urodzeni mordercy, Moja macocha jest kosmitką) i Scottem (Ernest Liu).

Bandyci po napadzie na bank zostawiają po sobie krwawy trop, trup się ściele gęsto, a żeby dotrzeć do Meksyku muszą coś wymyślić, bo ściga ich cała amerykańska policja i FBI. Ostatecznie pod motelem biorą za zakładników b. pastora i jego dzieci i ruszają w stronę granicy...

Świetny film, ale bardzo brutalny, wiele wulgaryzmów i sporo seksistowskich wątków więc nie siadajcie do oglądania z kilkunastoletnimi dziećmi. Mogą Was zawstydzić pytaniami 8-)

Pozycja absolutnie obowiązkowa. A dla zachęty dodam, że w filmie można jeszcze zobaczyć: Salmę Hayek (Bardzo Dziki Zachód, Asystent wampira, Oni), Danny'ego Treyo (Predators, Piekielne sąsiedztwo, Ukryty, Maniakalny glina 2, Obroża, Od zmierzchu do świtu 2, 3, Anakonda, Skarb Mumii, Grindhouse: Planet Terror, Halloween, The Devil Inside, Tarantula, Cyborg X, Halloweed, The Burning Dead, Krwawa noc, Zombie Hunter, Inwazja Zombie, Atak trzygłowego rekina i wiele, wiele innych) i Toma Savini (Grindhouse: Planet Terror, Nightmare City, The Sadist, serial: Od zmierzchu do świtu, Horrorween, Straceni chłopcy 2, Ziemia żywych trupów, The Theatre Bizzare, Opowieści z ciemnej strony, Zombiegeddon, Świt żywych trupów, Narodziny wampira, Oczy szatana, Piątek 13) - znanego nie tylko jako aktora, ale także reżysera Nocy żywych trupów z 1990 i serialu Opowieści z ciemnej strony). Sami widzicie więc, że tego filmu nie da się nie oglądnąć. A nawet jeżeli już widzieliście to na pewno z chęcią przypomnicie sobie 8-)

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga