sobota, 21 listopada 2020

Ulepszenie: Co szykuje nam przyszłość

Ulepszenie (Upgrade Australia 2018) to kolejny film o tym co może nam przynieść niedaleka już przyszłość. Ingerencja chirurgiczna w organizm, który przejmuje następnie sztuczna inteligencja nie wydaje się już dziś taka niemożliwa, jak 50 lat temu. Myślę, że w wielu laboratoriach trwają już prace nad odpowiednimi technologiami. 

Film reżysera i doświadczonego scenarzysty Leigha Whannella (Naznaczony, Piła I - III, Naznaczony 2, Naznaczony 3, Naznaczony: ostatni klucz, Niewidzialny człowiek, Dead Silence, Cooties) opowiada o sparaliżowanym mężczyźnie - Greyu (Logan Marshall-Green - Diabeł, Prometeusz, Spider-Man: Homecoming), który traci żonę (Melanie Vallejo - Power Rangers Mistyczna Moc) i stara się znaleźć jej morderców. Ponieważ jednak niepełnosprawnemu trudno jest iść tropem morderców przyjmuje propozycje naukowca Erona Kenna (Harrison Gilbertson - W wysokiej trawie, Haunt, Upadli, Oblicza mroku), który oferuje mu wszczepienie mu chipa Stem (Simon Maiden)i pełen powrót do pełnego zdrowia. Nie może się jednak przyznać, że przeszedł tajemniczy zabieg, który polegał m.in. na wszczepieniu mu sztucznej inteligencji. Ta pomaga mężczyźnie odnaleźć zabójców i wybrnąć ze wszystkich opresji. A pomoc jest potrzebna bo Greyem zaczyna się interesować detektyw Cortez (Betty Gabriel - Dark web, Uciekaj!, Noc oczyszczenia: czas wyboru, Beyond Skyline, Strefa mroku, 12 Deadly Days), policjantka, prowadząca śledztwo ws. śmierci jego żony. 

Mroczny, niepokojący film o technologiach przyszłości, których nadejścia możemy się spodziewać w najbliższych kilkunastu, kilkudziesięciu latach? Szkoda, że na razie nie możemy sobie poradzić z chorobami znanymi od lat...

 


 



Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga