poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Udany powrót Czarownicy

Świetna kontynuacja Czarownicy - Czarownica 2 (Maleficent: Mistress of Evil USA 2019) to kolejny film obejrzany z Synem. Bardzo udana opowieść, ze świetnymi efektami specjalnymi i robiącą wrażenie na młodym finałowej scenie bitwy pomiędzy siłami ludzi, a światem magii. 

Film rozpoczyna się od decyzji wróżki Aurory (Elle Fanning - Super 8, Czarownica, Deja vu) , która godzi się na wyjście za mąż za człowieka, księcia Phillipa (Harris Dickinson - Mroczne umysły), syna króla Johna (Robert Lindsay - Jericho) z pobliskiego królestwa i zamieszkanie w jego zamku.
Ślubowi przeciwstawia się początkowo Diabolina (Angelina JolieBeowulf, Czarownica, Złodziej życia, Sky Kapitan i świat jutra, Lara Croft Tomb Raider - Kolebka życia, Lara Croft: Tomb Raider, Cyborg 2), ale ostatecznie przyjmuje zaproszenie na obiad w zamku. Tam jednak dochodzi do ostrego spięcia z królową Ingrith (Michelle Pfeiffer - Mother,  Mroczne cienie, Zaklęta w sokoła, Czarownice z  Eastwick, Amazonki z księżyca, Powrót Batmana, Wilk, Gwiezdny pył, Avengers: koniec gry, Avengers: koniec gry, Ant Man i Osa). Dochodzi do wojny między oboma światowi.  

Film wyreżyserował Joachim Rønning (Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara), a scenariusz napisali: Micah Fitzerman-Blue i Noha Harpster. Stworzyli dobrą kontynuację, rozbudowującą przedstawiany świat i znów łamiąc reguły tradycyjnych baśni ze świata Disneya. Tu kobiety są głównymi bohaterkami, baa, wojowniczkami! A w mroczny sen zapada król Johan! Zobaczcie koniecznie, jeśli nie widzieliście!  


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga