piątek, 16 lipca 2021

Kultowe seriale: Piątek trzynastego - Jason rusza do Nowego Jorku

To jedna z ostatnich części kultowej serii. Bzdurna, jak większość filmów, ale mam słabość do Piątku trzynastego, więc i Piątek trzynastego 8: Jason zdobywa Manhattan (Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan USA 1989), obejrzałem z przyjemnością.

Jason (Kane Hodder - Piątek trzynastego 7, Piątek trzynastego 9, Jason X, Topór, Topór 2, Topór 3, Władca życzeń, Aligator, Aligator 2, Dom 2, Dom 4, Więzienie, Dyniogłowy 2, Bestia przyszłości, Scanner Cop 2, Dzieci kukurydzy 5, Daredevil, Piętno wilkołaka, Bękarty diabła, Room 6) zostaje przypadkowo ożywiony prądem przez młodych ludzi, którzy pływają na jeziorze łodzią.

A później zabiera się na statek, który płynie z grupą uczniów do Nowego Jorku, Jak się domyślacie jatka zaczyna się w pierwszych minutach filmu, a kończy w końcowych. Na początku liczyłem trupy, ale szybko się zgubiłem. Niestety ten film nie ma takiego klimatu, jak pierwsze części serii, no ale trudno oczekiwać zbyt wiele po ósmej części 8-) Ale chociaż mogliby zmądrzeć główni bohaterowie, których głupota zdecydowanie pomaga Jasonowi!. Zdecydowanie to pozycja dla pasjonatów.

Film wyreżyserował Rob Hedden (Star Trek: Enterpraise, Dzień inwazji, Nauczka z zaświatów, Knight Ridr 2000, Piątek trzynastego - serial), który scenariusz napisał z Victorem Millerem (Obcy obserwuje, Jason X, Kamień, nożyce, papier). Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga