czwartek, 8 kwietnia 2021

Kruk. Zagadka zbrodni. Dlaczego zmarł Edgar Allan Poe?

Bardzo ciekawy i intrygujący film. Opowieść rozpoczyna się o informacji o tajemniczych okolicznościach śmierci słynnego pisarza Edgara Allana Poe. A potem z filmu Kruk. Zagadka zbrodni (The Raven Hiszpania, USA, Węgry, Serbia 2012) dowiadujemy się, jak do niej doszło. Ale o tym Wam nie napiszę 8-)

Słynny pisarz (John Cusack - Komórka, 2012, 1408, Osobliwość, Joe Strummer: Niepisana przyszłość) przeżywa kryzys twórczy, nie ma pieniędzy, za dużo pije i kocha się w córce bogatego przedsiębiorcy. A dodatkowo okazuje się, że zostaje zamieszany w brutalne morderstwo.

Akcja filmu toczy się w Baltimore i miejscowej policji Poe postanawia pomóc w wytropieniu zabójcy. Nie ma zresztą wyjścia, bo...zabójstw przypominają jego utwory!

Ogląda się bardzo fajnie, twórcy filmu znaleźli dobry pomysł na wykorzystanie sylwetki Edgara Allana Poe i jego twórczości. Za dużo nie chcę Wam pisać o fabule, bo zepsuje Wam to zabawę!

Reżyserem filmu jest James McTeigue (Inwazja, V jak Vendetta), a scenariusz napisali: Hannah Shakespeare i Ben Livingston.Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga