sobota, 26 listopada 2022

Znakomite zwieńczenie serialu See

Naprawdę bardzo dobry, finałowy, trzeci sezon serialu "See" (USA 2022). Wydaje mi się, że najlepszy ze wszystkich, chociaż największe wrażenie robiła pierwsza część, kiedy dopiero poznawaliśmy postapokaliptyczny świat, w którym żyją niemal sami niewidomi. 

Nasi bohaterowie znowu będą walczyli o przetrwanie. Tym razem przyjdzie się im zmierzyć z armią dysponującą Boskim Grzmotem. Ten Boski Grzmot to bomby stworzone przez widzące dzieci dla niewidzącej armii. Mają być wykorzystane przeciwko ludowi rządzonemu przez królową Maghrę (Hera Hilmar - Zabójcze maszyny).

Nie wiem, czy pamiętacie, ale przejęła Ona w poprzednim sezonie władzę od swojej szalonej siostry Kane (Sylvia Hoeks - Blade Runner 2049). Na koniec drugiego sezonu odchodzi od niej Baba Vos (Jason Momoa - Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, Liga Sprawiedliwości Conan Barbarzyńca, Gra o tron, Aquaman, Batman v Superman, Wilki, Diuna). Na szczęście w trzecim sezonie wraca. I bardzo dobrze, bo jest to mój ulubiony bohater w tym serialu.

W serialu zobaczymy znów także dzieci Maghry - Haniwę (Nesta Cooper) i Kofuna (Archie Madekwe - Midsommar: W biały dzień), który wpakował się w fatalny związek z Kane i ma z nią dziecko. Brzmi trochę jak telenowela, ale to naprawdę niezły wątek. Nie zabraknie także innego mojego ulubionego bohatera - Tamacti Juana, łowcy czarownic (Christian Camargo - Saga Zmierzch: Przed świtem, Szkolna masakra tępym narzędziem, Polowanie na czarownice, Dom grozy, Raport z Europy). 

Świetnie nakręcony, bardzo dobry scenariusz, bardzo dobre zdjęcia i muzyka. Kilku naprawdę dobrych aktorów, kapitalnie nakręcone sceny walk. No i przede wszystkim bardzo dobra fabuła. Aż szkoda, że było tylko osiem odcinków! Ten serial musicie koniecznie zobaczyć. Jest dostępny na Apple TV

Moja ocena: 8/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga