wtorek, 2 września 2008

Świetny i mroczny Batman

Najnowszy Batman jest najlepszym z serii. Nie myślałem, że jeszcze wrócę do tej postaci z sympatią. Ale zarówno Mroczny Rycerz jak i Batman – Początek są rewelacyjne. Ponad 150 minut spędzone w kinie minęły błyskawicznie, nawet przez chwilę się nie nudziłem.

Christian Bale świetnie się spisuje w roli Batmana, ale w tym filmie (tu zwiastun) znalazł konkurenta. Heath Ledger w roli Jokera jest po prostu rewelacyjny. Aż szkoda, że tak szybko umarł ...
Zresztą świetnych aktorów mamy tutaj wielu, żeby wymienić tylko Michaela Caine, Gary Oldmana czy Morgana Freemana. Wychodząc z tego filmu zastanawiałem się co jeszcze można wymyślić by zadziwić widzów. Efektów specjalnych mamy tutaj masę, aż trudno byłoby wymienić, który najlepszy, który najefektowniejszy, najdroższy itd.
... Do tego świetnie dopracowane postaci, każda z nich po coś została wprowadzona do filmu, ma czemuś służyć. Świetnie pokazana wewnętrzna walka Bruce Wayne o to czy ujawnić się, skończyć odgrywanie bohatera walczącego ze złem ... Naprawdę robi wrażenie. Zastanawiamy się czy i kiedy Batman przegra swoją walkę, przekroczy granicę, która postawi go po drugiej stronie ...I poruszająca (przynajmniej mnie) scena gdy uznaje, ze nie zostanie świetlanym bohaterem i bierze na siebie winy innych ...
Najsłabsza scena , doszliśmy wspólnie z Pat do takiego wniosku, to moment gdy pasażerowie dwóch barek uciekających z Gotham (na jednej z nich znajdują się więźniowie) dowiadują się, że ich statki zostały zaminowane. Mają do wyboru – mogą wysadzić drugą barkę i ocaleć ... Duże wrażenie robi tez świetna muzyka Hansa Zimmera (pisze muzykę także do horrorów, m.in. Koszmar w południe, Ring 2).
Mroczny Rycerz ze względu na chaos i anarchię jaką chce wywołać Joker skojarzył mi się z Podziemnym klubem, w którym także Brad Pitt gra rolę ogarniętego manią chaosu zwolennika walki na pięści.
O treści filmu nie będę pisał, bo musicie to sami zobaczyć ! Poczytajcie co o filmie sądzi Pat.
5/5 Kostuch

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga