poniedziałek, 17 maja 2021

Dla miłośników włoszczyzny. Kultowe horrory: Demony 2

Druga część Demonów (Dèmoni 2: L'incubo ritorna Włochy 1986) jest na Netflix już od dłuższego czasu, ale nie miałem okazji zobaczyć wcześniej kolejnej włoskiej opowieści o  żywych trupach. Tym razem demon wydostaje się z telewizora. 

Z telewizora, bo uczestnicy pewnej imprezy oglądają film dokumentalny o demonach. Jedną z młodych kobiet opętuje demon z filmu, wiem, wiem, jak to naiwnie brzmi, ale we włoskich horrorach, naprawdę wszystko jest możliwe! A później już idzie szybko, powoli opętany zostaje cały budynek, nieliczni walczą jeszcze o przeżycie.

Wyróżniają się wśród nich miłośnicy fitness, którzy podczas inwazji demonów akurat mieli trening 8-)

Nie jestem znawcą włoskich filmów grozy, ale bardzo je lubię, nie napiszę więc pewnie nic odkrywczego na temat tego filmu. Poza tym, że warto Demony 2 zobaczyć. Krew się leje strumieniami, jest obrzydliwie, czasami wesoło, trup się ściele gęsto, a twórcy filmu nie mają żadnych oporów przed uśmiercaniem po kolei wszystkich bohaterów. No może prawie wszystkich...

Film wyreżyserował, podobnie jak pierwszą część (czytaj recenzję) Lamberto Bava (Syn ducha, Żywi w krainie cieni, Aż do śmierci, Zginiesz o północy, Makabra i wiele,  wiele innych), a scenariusz napisali: Franco Ferrini (Opera, Fenomeny, Demony, Potwory naszych czasów, krwawy gracz, Kryształowe oczy, Bezsenność, Oczy szatana, Kościół), Dardano Sacchetti (Demony, Krokodyl zabójca, Krokodyl zabójca 2, Wojownik cyborg, Człowiek szczur, Żywot w krainie cieni,  Zagubieni w dolinie dinozaurów, Wojownicy roku 2072, Dom przy cmentarzu, Miasto żywej śmierci, Zombi 2, Apokalipsa kanibali, Hotel Siedmiu Bram, Wyliczanka, Amityville 2: opętanie) i kultowy Dario Argento (Suspiria, Inferno, Demony, Matka płaczących, Futerka, Jenifer, Drakula 3D, Upiór w operze, Oczy szatana, Ciemności, Głęboka czerwień, Ptak o kryształowym upierzeniu). 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga