środa, 9 lipca 2008

Okrutna zemsta "Futerek"

Film „Futerka” Dario Argento to jeden z najkrwawszych filmów, jakie ostatnio widziałem. Oglądałem go z taką dziwną satysfakcja – mordercom zwierząt należała się okrutna kara!

Oczywiście nie jestem zwolennikiem zabijania futrzarzy, ale jednak uważam, że taki sposób zarabiania pieniędzy powinien być natychmiast zabroniony. Film Dario Argento powinien być wykorzystywany przez obrońców praw zwierząt do walki z miłośnikami noszenia na sobie skór lub futer innych.
Cieszy, że Włoch nie łagodnieje z wiekiem. Na potrzeby serii „Mistrzów Horroru” zekranizował opowiadanie popularnego na początku lat 90. F. Paula Wilsona (znanego m.in. z cyklu Twierdza). Cieszy obecność w filmie Johna Saxona (znanego m.in. z Koszmaru z ulicy Wiązów, Od zmierzchu do świtu, Hellmaster). Film opowiada o właścicielu zakładu futrzarskiego, który wchodzi w posiadanie futer z szopów i postanawia zrobić z nich futro, które olśni cały świat. To ma mu pomóc w zdobyciu przychylności kobiety, która pokazuje swoje wdzięki za pieniądze....

4/5 Kostuch

Pelts USA 2006
56 min.
scenariusz: Matt Venne 
reżyseria: Dario Argento 

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

bardzo kiepski film, zero napięcia, krwawe sceny były wręcz śmieszne, nudna fabuła

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga