czwartek, 20 czerwca 2024

Kino familijne: W głowie się nie mieści 2

Naprawdę świetne, wartościowe kino familijne. Naprawdę warto się wybrać do kina z dzieciakami na film "W głowie się niej mieści 2" (Inside Out 2 USA 2024). Czeka Was wiele atrakcji, będziecie się śmiać, wzruszać, trzymać kciuki za główną bohaterkę, ale też pozostanie Wam i Waszym pociechom w głowie trochę wiedzy o dojrzewaniu. 

Pamiętacie Riley z pierwszej części? Miała wówczas kilka lat i martwiła się przeprowadzką do nowego domu oraz zmianą szkoły. Jej emocjami zarządzał specjalny sztab - Radość, Smutek, Odraza, Gniew i inni. To było jednak dziewięć lat temu.

Teraz dziewczynka jest nastolatką i kończy szkołę podstawową szykując się z przyjaciółkami na liceum. Jednak jeszcze przed wakacjami mają wziąć udział w specjalnym obozie hokejowym. Jednak w dniu wyjazdu Riley zaczyna dojrzewać i w jej mózgu, szybko przebudowywanym w czasie snu przez specjalną ekipę remontową, pojawiają się nowe emocje, m.in. Niepewność, Zazdrość, Obawa i Nuda... Zaraz po przebudzeniu dziewczynka daje popalić mamie, później przyjaciółką, a jeszcze później jest coraz gorzej. Dotychczasowe emocje, zgrana już paczka, zostają pozbawione władzy i zastąpione nowymi. A podpowiedzi tych są dla Riley coraz gorsze... Szykuje się katastrofalna katastrofa...

Świetnie zrobiony film, z wieloma doskonałymi pomysłami, edukuje i bawi. Dialogi znakomicie skonstruowane, a aktorzy dubbingowi wyśmienici, że wymienię m.in.: Cezarego Pazurę, Małgorzatę Sochę, Maję Ostaszewską, czy Kingę Prais. Zdecydowanie wybierzcie się do kina i dajcie się ponieść emocjom!!Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga