sobota, 21 sierpnia 2021

Darlin' - horror, jakich wiele

Darlin' (USA 2019) nie wyróżnia się niczym, spośród tysięcy innych horrorów. No może trochę, jednym z wątków jest molestowanie młodych dziewczyn przez księdza. Spotyka go za to zresztą słuszna kara, ale nie podnosi to poziomu horroru. 

Pewnego dnia do kościelnej szkoły trafia wychowana w lesie nastolatka Darlin (Lauryn Canny). Jej dyrektor (Bryan Batt - serial Krzyk, Abattoir) stawia sobie za punkt honoru "ucywilizowanie" kobiety i nawrócenie jej na wiarę katolicką. Niestety metody stosowane przez niektóre zakonnice - nauczycielki nie są cywilizowane.

Jedna z zakonnic (Nora-Jane Noone - Zejście, Zejście 2, Cztery metry pod wodą, Legend of The Bog, Dzień Tryfidów, Doomsday, Beyond The Rave) była wcześniej molestowana przez księdza - dyrektora.

Tymczasem dziewczyny szuka kobieta (Pollyanna McIntosh - The Walking Dead, Tales of Halloween, White Settlers, Let us Prey, The Herd, Zaginiony ląd, Offspring, Nietoperze: krwawe żniwa, Głowa pełna koszmarów), która wychowała ją w lesie. Ludzie, którzy stają jej na drodze są brutalnie zabijani... Młodej kobiecie, która ma swoją mroczną tajemnicę, stara się pomóc pielęgniarz-gej (Cooper Andrews -The Walking Dead, Sazam!, ), którego marzeniem jest adoptowanie dziecka...

Reżyserem filmu jest grająca jedną z głównych ról Pollyanna McIntosh (Deathcember). Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga