wtorek, 2 lutego 2021

Świetny dokument: Joe Strummer: Niepisana przyszłość

Świetny dokument, który powinni zobaczyć nie tylko fani The Clash i Joe Strummera, czy muzyki punk i reggae, ale generalnie miłośnicy dobrej muzyki. Ostatnio miałem okazję przypomnieć sobie film Joe Strummer: Niepisana przyszłość (Joe Strummer: The Future Is Unwritten Irlandia, Wielka Brytania 2007). I znowu zrobił niesamowite wrażenie!

Film opowiada o całym życiu Joe Strummera, genialnego muzyka, którego większość zna z The Clash, ale który występował też z innymi zespołami, m.in. The Mescaleros, czy The Pogues i The 101ers. Mnóstwo zdjęć i filmów archiwalnych, wiele świetnych historii i mnóstwo wspaniałej muzyki.

O Strummerze opowiada wielu znanych artystów, muzyków, czy aktorów. Wypowiadają się m.in. Bono, Jim Jarmusch, Martin Scorsese, John Cusack, Steve Buscemi, a nawet Johnny Deep!  I cały czas ta wspaniała muzyka. Nie chcę się rozczulać, ale The Clash to jeden z moich ulubionych zespołów. Ten mural, podczas pobytu w Nowym Jorku, był miejscem, które musiałem obowiązkowo odwiedzić!

 


A wracając do filmu - co ważne, to nie jest historia The Clash. To historia wybitnego muzyka, którego muzyka i teksty zmieniała życie wielu tysięcy osób! Ale to też opowieść o wrażliwym człowieku, który popełniał błędy i gubił się w tym co robił. To także obraz pewnej epoki, epoki, w której rodził się ruch punk!

Dokument wyreżyserował Julien Temple (Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan, Sex Pistols: Wściekłość i brud, Punk can take in). Film możecie zobaczyć m.in. na stronie TVP VOD.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga