wtorek, 3 października 2023

Postpandemiczne kino: Na Ziemi

Poszukiwanie szczepionki na śmiercionośny wirus pustoszący Ziemię. Coś Wam to mówi? Trudno nie znaleźć w filmie "Na Ziemi" (In the Earth Wielka Brytania 2021) odniesień do pandemii COVID 19, jeszcze kilka lat temu przerażającej ludzi na całym globie. 

Dziwny jest film Bena Wheatley'a (twórcy kinowego Meg 2) - mnóstwo w nim scen przypominających wizję po zażyciu halucynogennych grzybów - tak to sobie przynajmniej wyobrażam, bo sam nie miałem okazji z nich skorzystać. Kilkoro naukowców poszukuje szczepionki.

Ich laboratoria umiejscowione są w różnych miejscach. Do leśnej bazy zarządzanej przez Olivię (Hayley Squires) rusza jej dawny przyjaciel Martin (Joel Fry) i jego współpracowniczka Alma (Ellora Torchia). Po drodze muszą się jednak liczyć z licznymi, śmiertelnymi niebezpieczeństwami. Okazuje się, że naukowcom zagrażają nie tylko ludzie, ale i przyroda... 

Bardzo mnie ten film wynudził, wydał się kompletnie niezrozumiały i przedobrzony przez różnego rodzaju efekty, między innymi dźwiękowe i świetlne. Bardzo to męczące. Ale pomijając je - film generalnie odradzam. Jest po prosty nudny... Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga