niedziela, 20 grudnia 2020

Prodigy: uważaj na opętane dzieci

Całkiem sprawny horror, który nie wyróżnia się zbytnio od innych tego typu produkcji. Jednak filmy z udziałem dzieci robią zwykle spore wrażenie i tak też właśnie jest z Prodigy: Opętany (The Prodigy Hongkong, USA 2019). 

Film rozpoczyna się od ucieczki młodej kobiety z jakiegoś domostwa, szybko dowiadujemy się, że porwał ją i obciął dłoń jakiś zwyrodnialec, który został następnie zabity przez policję. Kiedy morderca wzionął ducha, niedaleko urodził się Miles. Siedem lat później chłopiec (Jackson Robert Scott - To, To 2) zaczyna się robić coraz bardziej agresywny. Jego rodzice zaczynają się bać o swoje bezpieczeństwo...

Zaczynają szukać pomocy, jednak ta nie okazuje się skuteczna... 

Film wyreżyserował Nicholas McCarthy (Nadprzyrodzony, Holidays, Home), a scenariusz napisał Jeff Buhler (Nocny pociąg z mięsem, Nightflyers, Insanitarium, Black River, Smętarz dla zwierzaków). Stworzyli całkiem niezły klimat, a te sceny z dzieciakiem naprawdę robiące wrażenie, zwłaszcza ta z hipnozą! Polecam, jeżeli nie macie nic ciekawszego do oglądania! Tylko pamiętajcie - Omen to nie jest 8-)  

 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga