wtorek, 27 listopada 2007

Resident Evil czyli o tym jak piękna Mill ratuje świat przed Zombie !

Resident Evil to jeden z moich ulubionych przygodowych horrorów. Wartka akcja i Milla Jovovich. Czego chcieć więcej 8-)

„Zagłada” (oficjalna strona tutaj) to trzecia część filmu, chyba najlepsza. W pierwszej części Zombie opanowali podziemne laboratorium, w drugiej miasto, a w trzeciej cały świat. A czwarta zapowiada się baaaardzo smakowicie. Z Zombie będzie walczyć zapewne kilka, kilkadziesiąt, kilkaset, kilka tysięcy Alice ! Jest w tym filmie kilka scen, które robią duże wrażenie: rów z ciałami klonowanej Alice czy też atak tysięcy kruków na obóz ludzi. Ta druga scena niemal jak nie przymierzając z „Ptaków” . Swoją drogą ciekawe jak ewoluuje przemysł filmowy. Na podstawie komiksów tworzone są filmy, na podstawie filmów komiksy, na podstawie gier filmy i odwrotnie. W grę Resident Evil nigdy nie grałem, ale ciekawy jestem bardzo.


Podsumowując – film dla miłośników przygodowego horroru i Milli ! Warto obejrzeć w kinie. Efekty specjalne są naprawdę zajefajne !

Rok produkcji: USA 2007
Reżyseria: Russell Mulcahy
Grają m.in. Milla Jovovich, Mike Epps, Oded Fehr, Ali Larter


2 komentarze:

Patrycja Blaum pisze...

Milla jest extra:) RE to zaiste fajna dawka emocji i niezła przygoda. No i broń jaka tam jest - mniam mniam:)

Anonimowy pisze...

Kulok th€ Bo$$
Taa, RE3 jest wpanialy, ale nie film! Ten, kto gral wgre wie, ze ten film to totalna porazka (jesli chodzi o zgodnosc fabularna), choc z dobrymi akcjami. I to go uratowalo. Howgh!

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga