poniedziałek, 7 czerwca 2021

"A jutro cały świat". Film o niemieckiej Antifie

"A jutro cały świat" (Und morgen die ganze Welt Francja, Niemcy 2020) to opowieść o młodej dziewczynie, która postanawia zamieszkać na skłocie z przyjaciółką. Szybko jednak angażuje się w działalność miejscowej Antify, uczestnicząc w jej akcjach bezpośrednich. 

Mieszkańcy squotu angażują się przede wszystkim w działalność pokojową, pomagając m.in. uchodźcom. Lecz są wśród nich młodzi ludzie, którzy uważają, że na przemoc należy odpowiadać przemocą i atakują faszystów. Spirala przemocy nakręca się coraz bardziej, a policja nie zawsze staje po słusznej stronie. 

Film dosyć naiwny, przeznaczony raczej dla młodszych widzów, ale niesie ze sobą pozytywne przesłanie. I to jest najważniejsze. Nie będę się więc czepiał raczej drewnianego aktorstwa, dziur w scenariuszu i infantylizmu. Najważniejsze jest antyfaszystowskie przesłanie!

Film, który możecie zobaczyć na Netflix wyreżyserowała Julia von Heinz, która scenariusz napisała z Johnem Questerem. Film był kandydatem Niemiec do OscaraBrak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga