piątek, 13 grudnia 2019

Klasyka polskiego horroru: Medium

Sporo narzekamy na to, że Polacy nie kręcą dobrych horrorów. I jest w tym wiele prawdy. Jednak jak sięgniemy do historii to na pewno znajdzie się niejeden fajny film. Ostatnio obejrzałem Medium Jacka Koprowicza (Polska, RFN 1985) sprzed 34 lat. 

Całkiem niezły psychologiczny horror z bardzo dobrą obsadą: Ewa Dałkowska (Smoleńsk), Henryk Bista, Jerzy Stuhr, Grażyna Szapołowska, Jerzy Zelnik (Smoleńsk), Władysław Kowalski i Michał Bajon. Film opowiada o zaskakujących zdarzeniach, do których dochodzi w okresie międzywojennym w Sopocie.
W mieście pojawiają się pierwsze bojówki faszystowskie. Nieprzyjemna, gęsta atmosfera towarzyszy śledztwu komisarza miejscowej policji i jego aspirantowi. Szybko okazuje się, że zjawiska mają paranormalny charakter, a ktoś stara się zebrać grupę ludzi w miejscu tragicznej zbrodni sprzed lat. Dodatkowo wszyscy ci ludzie są bardzo podobni, by nie powiedzieć, że są sobowtórami ofiar... Szykującej się zbrodni próbuje zapobiec miejscowy parapsycholog i jego siostra medium!
Naprawdę dobry horror, którego nie powstydziliby się w latach 80. XX wieku zachodni producenci. Pozycja obowiązkowa dla fanów filmów grozy.

Film możecie zobaczyć za darmo w internecie:Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga