środa, 12 sierpnia 2020

Watchmeni kontra...

...no właśnie kontra kto? Ogólnie przeciwko złu tego świata, ale dokładniej chyba przeciwko rasizmowi. Nowy serial HBO robi duże wrażenie, chociaż nieuważny widz, rzucający przy okazji seansu okiem na Facebooka, Twittera czy Instagram może mieć kłopot ze zrozumieniem Watchmena (USA 2019). 

Serial, który powstał na podstawie znanego komiksu, ma aż 26 nominacji do nagród Emmy, m.in. w kategorii najlepszy serial limitowany i najlepszy aktor i aktorka w serialu limitowanym lub filmie fabularnym. Ciekawe ile zdobędzie nagród.Serial wydaje się typowo pod Amerykańskiego widza, więc niewykluczone, że będzie ich sporo.


Akcja Watchmena dzieje się w alternatywnych rzeczywistościach. W niemal każdej z nich istnieją zamaskowani bohaterowie, którzy walczą ze złem nie zważając na prawo. Co ciekawe w serialu tym wszyscy policjanci są zamaskowani, boją się bowiem kolejnych terrorystycznych ataków ze strony Białych kapturów, czyli rasistowskiej organizacji, która poluje szczególnie na Czarnych. Zresztą niektóre sceny z rasistowskich ataków robią piorunujące wrażenie. I ważna uwaga - w tym serialu nic nie jest oczywiste...

Twórcą serialu jest Damon Lindelof, znany m.in. z filmów: World War Z, Prometeusz, Kowboje i obcy, Lost, Kraina jutra, W ciemności Star Trek, Pozostawieni. 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga