środa, 26 maja 2021

Gorący temat. Kolejny film o molestowaniu seksualnym w mediach

Gorący temat (Bombshell Kanada, USA 2019) opowiada o dziennikarce FOX NEWS - jednej z amerykańskich stacji informacyjnych, która postanawia pozwać swojego szefa za molestowanie seksualne. Dobra obsada, mocna, autentyczna historia, ciekawie opowiedziana - naprawdę warto obejrzeć ten film, kolejny po The Morning Show (czytaj recenzje) poruszający temat molestowania.  

Dziennikarkę Gretchen Carlson, która po zwolnieniu z pracy postanawia pozwać szefa konserwatywnej stacji gra Nicole Kidman (Aquaman, Inwazja, Inni, Żony ze Stepford, Batman Forever, Od nowa), szefa stacji Rogera Ailesa - John Lithgow (Smętarz dla zwierzaków, Geneza Planety Małp, Interstellar, Nazajutrz, Strefa Mroku, 2010: Odyseja kosmiczna), a wielką gwiazdę FOX NEWS, dziennikarkę Megyn Kelly, która waha się, czy opowiedzieć o swojej przeszłości - Charlize Theron (AEon Flux, Hancock, Prometeusz, Adwokat diabła, Królewna Śnieżka i Łowca, Łowca i Królowa Lodu, Żona astronauty, Dzieci kukurydzy 3, Mad Max na drodze gniewu). Początkowo prawnicy są sceptyczni wobec informacji Carlson, jednak kiedy liczba kobiet molestowanych przez Ailesa rośnie, zaczynają wierzyć w sukces pozwu. Tymczasem seksizm w stacji od lat zaczynał się od dress codu, cechującego się krótkimi sukienkami, a kończył się w gabinecie szefa. Akcja toczy się w 2016 roku, kiedy skandal wstrząsnął amerykańskimi mediami. Ailesa pozwała bowiem jedna z gwiazd stacji, oskarżając go o wieloletnie molestowanie. Ciekawy jest też wątek Kelly, dziennikarski, która nie obawiała się starcia z Donaldem Trumpem podczas konwencji wyborczej, za co spotkała ją gigantyczna fala hejtu. Co ciekawe męża Kelly gra Mark Duplass, znany m.in. z serialu The Morning Show, gdzie grał producenta telewizyjnego, kryjącego przez laty prezentera stacji.

Nie będę Wam opisywał, jak to się skończy, ale koniecznie zwróćcie uwagę na kwoty, które pojawią się na koniec filmu. I wszystko będzie jasne. 

To kolejny film, który porusza ten temat, widać, że jest to spory problem w mediach, o czym mogliśmy się dowiedzieć także w Polsce. Czasy się zmieniają, niektórzy tego nie zauważają, a za to co kiedyś było tolerowane, dziś można trafić do więzienia. I bardzo dobrze!!

Film wyreżyserował Jay Roach, a scenariusz napisał Charles Randolph
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga