środa, 8 grudnia 2021

Splat! Film Fest 2021: Synthol

Kolejny fajny film krótkometrażowy w katalogu Splat! Film Fest 2021 on line. Synthol (Polska 2021) to opowieść o młodym mężczyźnie, który przygotowuje się do zawodów kulturystów. Aby zająć dobre miejsce, osiągnąć dobry wynik (co najmniej czwarte miejsce) ćwiczy, nie je słodyczy, nie pije alkoholu, nie uprawia seksu. Za to prowadzi wideoblog, w którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami z widzami.

Film wyreżyserował i główną rolę zagrał Piotr Trojan, znany m.in. z głównej roli w filmie 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy oraz filmów Proceder i Hiacynt, czy seriali Król i Rojst. Film, jak na krótki metraż całkiem długi - trwa ponad 25 minut.

Możemy zobaczyć, jak pod czujnym okiem mamy (Iwona Bielska - Kler, Pod Mocnym Aniołem, Wilczyca, Botoks, Plagi Breslau, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Na srebrnym globie) Eryk przygotowuje się do zawodów. Matka śledzi niemal każdy ruch syna, pomaga mu nawet w odpisywaniu na wpisy dziewczyny poznanej w internecie, z którą Eryk chce się umówić. Zresztą randka okazuj się totalną klapą, podobnie jak zmagania kulturystów. Mężczyźnie pozostaje wyjazd na emigrację. Czy jednak będzie w stanie rozstać się z nadopiekuńczą mamusią?! Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga