poniedziałek, 27 marca 2023

"Sfora" - ciąg dalszy "Piętna" Przemysława Piotrowskiego. Dobry, mroczny polski thriller!

Przyszedł czas na kontynuację "Piętna", pierwszej powieści Przemysława Piotrowskiego z komisarzem Brudnym w roli głównej. Akcja "Sfory" (Czarna owca 2020) znowu toczy się w Zielonej Górze, ale tym razem policja ściga kanibala, którego ofiarą padli między innymi zakonnica i ksiądz. 

Ci, którzy myśleli, że komisarz Igor Brudny rozliczył się ze swoją ponurą przeszłością grubo się mylą. Sprawa pedofilii i przemocy w prowadzonej przez zakonnice placówce opiekuńczej wraca z jeszcze większą mocą i ma swój ciąg dalszy. Warszawski policjant wraz ze swoją partnerką Julią Zawadzką są wezwani do Zielonej Góry, przez miejscową policję, bo w mieście doszło do kolejnego brutalnego zabójstwa.

Tym razem jego ofiarą padła zakonnica, której ciało zostało częściowo pożarte. Wśród mieszkańców pojawia się pogłoska, że sprawcą jest wilkołak! Ponieważ zabita była zakonnicą szef zielonogórskiego wydziału śledczego ma nadzieję, że w rozwikłaniu sprawy pomoże Brudny. 

Przemysław Piotrowski nie zwalnia tempa, znowu jest brutalnie, znowu pojawiają się ważne tematy pedofilii w kościele, ukrywania jej. Nastolatki, które zachodzą w ciążę są zmuszane do aborcji. Naprawdę ponury obraz niedalekiej przeszłości. Co prawda to fikcja literacka, ale o podobnych tragediach słyszeliśmy także w prawdziwym świecie...

Przemysław Piotrowski to jeden z najlepszych polskich pisarzy powieści sensacyjnych. Bardzo jestem ciekawy jego kolejnej książki, ale to za jakiś czas, muszą trochę odczekać! Żeby się nie znudzić! 

Ocena: 7/10Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga