niedziela, 15 listopada 2020

Kultowe horrory: Suspiria (1977)

Sam się sobie dziwię, że nie widziałem wcześniej tego filmu. Wszak Suspiria (Włochy 1977) Dario Argento to jeden z tych kultowych horrorów, które obejrzeć trzeba obowiązkowo. Opowiada o tajemniczych morderstwach w szkole baletowej. 

Film opowiada o młodej kobiecie, Amerykance Susy Bannion (Jessica Harper - Raport mniejszości, Suspiria z 2018, Upiór w campusie, Upiór z raju), która przyjeżdża do szkoły baletowej w Wiedniu. Szybko odkrywa, że w szkole dzieje się coś niedobrego, znikają młode kobiety, a w murach budynku słychać dziwne odgłosy. Co ciekawe, cała obsługa szkoły nie widzi w tym nic dziwnego.

Szybko jednak okaże się, że...


Reżyserem filmu jest kultowy twórca horrorów Dario Argento (Inferno, Demony, Matka płaczących, Futerka, Jenifer, Drakula 3D, Upiór w operze, Oczy szatana, Ciemności, Głęboka czerwień, Ptak o kryształowym upierzeniu), który scenariusz napisał wraz z Darią Nicolodi (Ciemności, Głęboka czerwień, Fenomeny, Inferno, Matka płaczących, Upiorny dom). Udało im się stworzyć naprawdę niezły klimat, a głośna muzyka zespołu Goblin dodatkowo dodaje atmosfery grozy. Pozycja obowiązkowa dla miłośników horrorów!  
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga