wtorek, 9 czerwca 2020

Outsider. Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat

Długo zwlekałem z obejrzeniem tego serialu, ale wreszcie się zdecydowałem i już nie mogę się doczekać ewentualnej kontynuacji. Outsider (The Outsider USA 2020) to bardzo mroczna opowieść powstała na podstawie powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem.

Pewnego dnia w małym amerykańskim miasteczku zamordowany zostaje brutalnie 11-letni chłopiec. Śledztwo prowadzi Ralph Anderson (Ben MendelhsonKapitan Marvel, Player One, Łotr 1- Gwiezdne wojny: historie, Spider-Man: daleko od domu, Mroczny Rycerz powstaje, Zapowiedź), policjant walczący z depresją po śmierci syna.
Szybko znajduje dowody na to, że zabójstwa dokonał miejscowy trener szkolnej drużyny bejsbola. Terry Maitland (Jason Bateman - Ozark, Chłopaki też płaczą, Nastoletni wilkołak dwa) i postanawia zatrzymać go podczas jednego z meczów, przy pełnej widowni. Szybko jednak okazuje się, że trener ma pewne alibi. Był w czasie na konferencji nauczycieli, w miejscowości oddalonej o 100 kilometrów od miejsca zbrodni. Przed policjantem ciężkie zadanie, okazuje się bowiem, że w okolicy takich tajemniczych zbrodni było więcej. Ponieważ, po strzelaninie pod sądem, w której ginie Terry, zabija jego zabójcę - brata zamordowanego chłopca, zostaje wysłany na przymusowy urlop, sprawą może się zajmować już tylko prywatnie. Wraz ze znajomymi, którzy próbują wyjaśnić tę sprawę wynajmują kontrowersyjną detektyw Holly Gibney (Cynthia Erivo), która wierzy w nadprzyrodzone moce i zło, które nie jest człowiekiem.

Świetny, mroczny klimat, zaskakujące zwroty akcji, dobre aktorstwo, nastrojowa muzyka, która z czymś, ale nie pamiętam z czym mi się kojarzy. Wszystko trzyma w napięciu do samego końca! Zdecydowanie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Nie tylko dla miłośników horrorów i Stephena Kina. Jak to u tego pisarza, w mieście pojawia się tajemnicza postać i zaczynają się zdarzać nieszczęścia... Film można zobaczyć na HBO. 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga