wtorek, 8 grudnia 2020

Splat! Film Fest 2020: Wysoki przypływ

Ale się wynudziłeeeem. Twórcy filmu Wysoki przypływ (Marea Alta Argentyna 2020) niby stopniowo budowali napięcie, budowali, budowali, ale nic im z tego nie wyszło. Nie do końca jestem pewien, czy to horror, a organizatorzy Splat! Film Fest określają film, jako psychologiczne home invasion.

Zacznijmy od tego, że jako horror film Veróniki Chen mnie kompletnie nie przekonał, ale jako dramat już tak. Jest to opowieść o kobiecie, która przeprowadza się do domu letniskowego nad morzem, żeby przypilnować robotników budujących grill.

Laura (Gloria Carrá) jedną z pierwszych nocy spędza z Weissmanem (Jorge Sesán - La Arana Vampiro)- szefem pracowników. W kolejnych dniach robotnicy, którzy widzieli wychodzącego z domu kobiety nad ranem szefa, zaczynają się coraz nieprzyjemniej zachowywać wobec niej i wchodzą, mimo zakazu do jej domu, ruszając jej rzeczy. Jeden z nich jawnie używa seksistowskich tekstów. Tymczasem ich szef nie reaguje na telefony i nie przyjeżdża na wezwania. Kobieta coraz bardziej boi się o swoje bezpieczeństwo...

W tym filmie nie znajdziecie tradycyjnych schematów obrazów, w których walka z intruzami pełna jest przemocy, toczona w szybkim tempie. Tutaj wszystko toczy się wolno (za wolno, jak na horror), nie ma drastycznych scen, żadna z postaci też nie wydaje się nam potworem, gotowym na wszystko. Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga