wtorek, 9 lutego 2021

Bardzo złe polskie seriale: Pętla Patryka Vegi

Jak zapewne wiedzą wierni czytelnicy bloga, jestem fanem filmów Patryka Vegi. Są jednak momenty kiedy trzeba przyznać, że jego produkcje są bardzo złe. I tak jest właśnie w przypadku serialu "Pętla" (Polska 2020), bardzo złego serialu...

Być może film Vegi (Bad Boy - serial, Służby specjalne, Plagi Breslau, Pitbull: niebezpieczne kobiety, Czerwony punkt, Kobiety mafii sezon 1, Botoks, Pitbull, Pitbull: nowe porządki, Kobiety mafii 2, Polityka, Kobiety mafi, Bad Boy) jest lepszy, ale serial rozwodniony do granic możliwości, strasznie męczy. A odcinki są nie dłuższe niż 40 min.

Fabuła filmu jest chyba znana. Reżyser oparł ją na aferze podkarpackiej, pokręcając historię, jak tylko mógł. A nawet, jak nie mógł to dalej podkręcał. Szczerze mówiąc aż dziwię się, że Canal Plus, znany z dobrych produkcji, kupił ten serial. Zwykle nie przeszkadzają mi wulgarność, ale w tym przypadku naprawdę aż chce się wykończyć. Sceny p...a., bo trudno to nazwać seksem, są długie i obrzydliwe. Stworzone zapewne tylko po to, by móc stworzyć z filmu serial, podobnie, jak wydłużone sceny tańców kobiet zatrudnionych w agencji towarzyskiej. Ale te tylko nudzą, te o których wspomniałem wcześniej obrzydzają. 

W dużym skrócie film opowiada o policjancie CBŚ Danielu Śnieżku (Antoni Królikowski - Bad Boy - serial, Bad BoyMiasto 44, Karbala, Czas honoru, Polityka)), który przejmuje władzę nad agencjami towarzyskimi w Rzeszowie, tworząc własną luksusową, w której ludzie ze świata polityki, showbuisnessu, biznesu i Kościoła są potajemnie nagrywani, gdy uprawiają seks z prostytutkami. Następnie funkcjonariusz szantażuje ich... Jednym z wątków jest sprawa zatrzymania i (rzekomego) samobójstwa znanego boksera Dawida Kosteckiego (Piotr Stramowski - Bad Boy - serial, Sługi wojnyPitbull: ostatni pies, Bad Boy, Katyń: Ostatni świadek, Pitbull: Niebezpieczne kobiety, Czerwony punkt, Botoks, Pitbull: Nowe porządki). Zdaniem twórców filmu został zabity na zlecenie skorumpowanego policjanta CBŚ. Zresztą Daniel Śnieżek także jest autentyczną postacią, podobnie jak bracia z Ukrainy, którzy mu pomagają - Alex (Marcin Zacharzewski) i Żenia (Maciej Zacharzewski - ). 

Jednak nie polecam...   

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga