sobota, 24 lutego 2024

Słynne seriale: Tajemnice Smallville

Ten serial ma już ponad 20 lat. A ja dopiero teraz miałem okazję zobaczyć pierwszy sezon Tajemnic Smallville (Kanada, USA 2001). I okazał się całkiem niezły, chociaż trzeba zaznaczyć, że to produkcja SF skierowana raczej do młodzieży. 

W tym serialu mamy kilkoro tych samych bohaterów, którzy żyją w małym, amerykańskim miasteczku Smallville. Kilkanaście lat wcześniej (w 1989) na miejscowość spadła burza meteorytów, obdarzając niektórych mieszkańców nadzwyczajnymi mocami. Przyniosła ze sobą także małego chłopca - Clarka Kenta, którego na polu znalazło (i przygarnęło) bezdzietne małżeństwo. Po latach, obdarzony supermocami mężczyzna (Tom Welling) ratuje swoich przyjaciół, znajomych i nieznajomych.

Każdy odcinek to osobna historia ludzi, którzy nagle zyskują (dzięki zielonkawej substancji z kosmosu) nadzwyczajne moce. A to ktoś staje się niewidoczny, inny przemieszcza się w czasie, a jeszcze inna zyskuje moc rozkazywania pszczołom. Mamy więc 22 odcinki, które ogląda się z przyjemnością, ale też bez szczególnych emocji. Tych sezonów Tajemnic Smallville jest aż dziesięć, więc prawdopodobnie skończę na pierwszym, żeby później nie marnować czasu. Zobaczymy. A może wrócę? Świetnie, bowiem ten serial sprawdzał się jako tło przy robieniu innych rzeczy! 

Serial jest dostępny na HBO.  Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga