poniedziałek, 3 października 2022

Antologia azjatyckiego horroru: Folklor sezon 2

Drugi sezon serialu azjatyckiego Folklor (Folklore 2021) całkiem udany. Znowu można obejrzeć sześć ciekawych, budzących grozę produkcji rodem z Tajwanu, Japonii, Tajlandii, Filip, Indonezji i Singapuru. Naprawdę horrory rodem z Azji mają swoją specyfikę. Producentem jest HBO Asia.

Poszczególne odcinki są oparte na lokalnych wierzeniach. Szczególne wrażenie zrobił na mnie pierwszy odcinek. Opowiada o młodym małżeństwie, które żyje sobie szczęśliwie do pewnego momentu, kiedy młoda kobieta przerywa lokalny obrzęd odprawiany w intencji samobójczyni. Jak się możecie domyślić duch opętuje kobietę, a to jest dopiero początek pasma nieszczęść małżeństwa.

Ostatnia scena zrobiła na mnie spore wrażenie. Brrrr.

Inny z odcinków opowiada o dostawcy ciał kobiet zmarłych w tragicznych okolicznościach. Mężczyzna zbiera pieniądze na operację ciężko chorej córki. Jednocześnie jednak gra w gry hazardowe i zapożycza się u przestępców. To nie może się dobrze skończyć... W jeszcze innym odcinku syn policjantki zapada na ciężą chorobę. Okazuje się, że ktoś rzucił na niego klątwę. Dlaczego? Prawda jest przerażająca... 

Zdecydowanie Wam polecam! 

Moja ocena 7/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga