czwartek, 2 listopada 2023

X: uważaj, gdzie kręcisz film erotyczny!

X (USA 2022) to opowieść o ekipie filmowców, którzy jadą na prowincję, aby nakręcić film erotyczny (pornograficzny?). Nie spodziewają się żadnego zagrożenia, ale jak to zwykle bywa, gdzieś na amerykańskiej wsi zawsze znajdą się szaleni mordercy.

Akcja toczy się w latach 80., może 70. Filmowcy wynajmują dom i oddają się przyjemności kręcenia filmu. Oczywiście nie wszyscy są zadowoleni, okazuje się, że operatorka kamery zostaje aktorką, a jej przyjaciel będzie tym oburzony. Dodatkowo jeszcze mieszkająca obok starsza para także nie jest zadowolona z nowego sąsiedztwa, zwłaszcza, że starsza pani także chętnie by się oddała fizycznym uciechom, ale jej mąż obawia się seksu ze względu na swoje serce...

Reżyserem i scenarzystą tego filmu jest Ti West, znany między innymi z filmów V/H/S, Ostatni sakrament, Dom diabła, Śmiertelna gorączka 2, czy serialów: Egzorcysta, Krzyk, Outcast: Opętanie. Postanowił oblać widzów hektolitrami czerwonej farby, która spływa z ekranu dosyć mocno. Jest też porcja seksu, co nie jest też takie rzadkie w horrorach! I niestety chyba o nic więcej w tym filmie nie chodzi... Dla pasjonatów!

Moja ocena: 5/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga