środa, 19 czerwca 2019

Kim jest Golem z Limehouse

Londyn końcówka XIX wieku. Dokładnie 1880 rok. Dochodzi do serii bardzo brutalnych morderstw, o których opowiada thriller Golem z Limehouse (The Limehouse Golem Wielka Brytania 2016).

Śledztwo ws. zabójstw, w trakcie których ciała są koszmarnie okaleczane prowadzi detektyw John Kilkdare (Bill Nighy - Upiór w Operze, Underworld, Wysyp żywych trupów, Autostopem przez Galaktykę, Underworld 2, Załoga G, Underworld 3, Pamięć absolutna, Gniew Tytanów, Ja, Frankenstein, Harry Potter i Insygnia śmierci, Piraci z Karaibów: skrzynia umarlaka), który zostaje wyznaczony do tej sprawy mimo, że kompletnie nie ma doświadczenia.
Wydaje się, że ktoś chce zrobić z niego kozła ofiarnego. Tymczasem w Londynie toczy się także śledztwo dotyczące zabójstwa aktora Johna Cree (Sam Reid). Oskarżona o tę zbrodnię jest jego żona - wodewilowa artystka Lizzie Cree (Olivia Cooke - Diabelska plansza Ouija, Uśpieni, Sygnał). Detektyw próbuje połączyć te dwie sprawy i szuka dowodów na...

Naprawdę całkiem niezły thriller, który z ciekawością oglądamy do końca. Na pewno warto obejrzeć, chociaż nie jest to, jak się spodziewałem horror! Film wyreżyserował Juan Carlos Medina (Granice bólu, Origin, serial: Księga czarownic), a scenariusz napisała Jane Goldman (Osobliwy dom Pani Peregrine, Gwiezdny pył, Kick Ass, X-Men: Pierwsza klasa, Kobieta w czerni). 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga