czwartek, 19 sierpnia 2021

Kulisy pracy pilotów. "Lecę" - debiutancka książka Janka Pelczara

Dobra książka do samolotu. Tak przynajmniej pomyślałem wybierając się na wakacje. No, ale ponieważ podróż z dziećmi nie zawsze pozwala na lekturę, więc ostatecznie debiutancką książkę Janka Pelczara "Lecę. Piloci mi to powiedzieli" (Wydawnictwo Czarne 2021), z którym wiele lat pracowałem w Radio Wrocław, połknąłem nad basenem. 

Pierwszy rozdział lekko przynudzał, trochę za dużo osób, moim zdaniem, opowiada o swoich początkach z lotnictwem i w pewnym momencie gubisz się kto jest kto, zwłaszcza, że niektóre historie się powtarzają. Później już książka wciąga i szybko czyta się do końca, poznając m.in. kulisy pracy pilota, opowieści o katastrofach lotniczych i wpływie COVID na branżę lotniczą.

Szczególnie duże wrażenie robi ta ostatnia część. Aż trudno sobie wyobrazić... 


Dobrze napisane, w formie reportażu, widać, że Janek nie jeden tekst już popełnił. Zresztą ta książka powstała na podstawie reportażu prasowego. "Lecę" pozwoli Wam trochę inaczej popatrzeć na prace załogi samolotu, latać bardziej świadomie, a także zastanowić się nad tym, czy już wkrótce będziemy latać maszynami bezałogowymi!    

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga