niedziela, 27 czerwca 2021

Filmy dla dzieci: Smok życzeń

Tym razem z dzieciakami obejrzałem na Netflix bardzo fajną bajkę "Smok życzeń" (Wish Dragon USA, Chiny 2021). Sony Pictures Animation opowiada o kilkunastolatku, wywodzącym się z robotniczej dzielnicy Szanghaju, który próbuje odzyskać przyjaźń dziewczyny, którą ostatni raz widział w dzieciństwie.

Po kilku (kilkunastu?) latach Din ma okazję widywać Linę jedynie na wielkich billboardach. Jej ojciec jest bogatym człowiekiem i chłopiec nie bardzo wie, jak dotrzeć do przyjaciółki. Z okazji jej urodzin dopuszcza zajęcia na studiach i chwyta się dorywczych prac, by kupić prezent dla Liny.

Podczas dostawy posiłku spotyka mężczyznę, który przedstawia się jako Bóg i daje mu w prezencie stare naczynie, w którym, jak się okazuje znajduje się... smok, który obiecuje Dinowi spełnić trzy życzenia. 

Film opowiada nam jak ważny jest dobór życzeń, czym się kierować, by wybrać te najważniejsze. Że bogactwo nie jest najważniejsze! I co jest najważniejsze. Fajnie, że dzieciaki mogą obejrzeć taką bajkę, która niesie ze sobą dobre przesłanie. 

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Chris Appelhans. Naprawdę stworzył bardzo fajny film, ciekawa, wciągająca akcja, fajne postaci, dobra grafika. Zarówno my jak i dzieciaki świetnie się bawiliśmy!Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga