niedziela, 24 października 2021

Wampiry w Nowym Jorku

Kompletnie nie znałem tego serialu, dopiero ostatnio natrafiłem na "Co robimy w ukryciu" (What We Do in the Shadows USA 2019), przeglądając najlepiej oceniane seriale - horrory na HBO. To opowieść o czwórce wampirów zamieszkujących w Nowym Jorku. Ich życie śledzą nieustannie kamery 8-)

Właściwie trudno opisywać ten serial. Opowiada o czworgu wampirów i służącym jednego z nich. Krwiopijcy mają problemy, bo czasami trudno im wtopić się w życie współczesnego Nowego Jorku. Radzą sobie przemieniając się w nietoperze. No może nie wszyscy mają taką możliwość, bo przemieniać się nie może Colin Robinson (Mark Proksch - Zło nie z tej ziemi), który żywi się emocjami ludzi, jest wampirem energetycznym.

On akurat nie musi się obawiać światła dziennego. W wampirzej komunie żyją jeszcze - jej przywódca Nandor (Kayvan Novak - Cruella, Men In Black: International), jego (marzący o przemienieniu w wampira) sługa Guillermo (Harvey Guillén - Wilkołaki są wśród nas, Into the Dark, F.R.E.D.I.) oraz małżeństwo Nadja (Natasia Demetriou) i Laszlo (Matt Berry - Królewna Śnieżka i Łowca, Moon, Krzesło diabła). 

Każdy odcinek to nowa przygoda. Przez kilka odcinków ciągnie się wątek starożytnego Barona Afanasa (Doug Jones - Star Trek Discovery, Faceci w czerni 2, Labirynt Fauna, Kształt wody, Hellboy, Hellboy: Złota armia, Ouija: Narodziny zła, Crimson Peak, Absentia, Nosferatu, Piąty pasażer, Frankenstein, Legion, Kwarantanna, Fantastyczna Czwórka: Narodziny srebrnego surfera, Kobieta w błękitnej wodzie, Doom, Wehikuł czasu, Alien Hunter, Gabinet doktora Caligari, Mutant, Powrót Batmana), który przybywa do Nowego Jorku i nakazuje wampirom podbić miasto. Niestety nie bardzo im to wychodzi mimo, że przybywają nawet na posiedzenie lokalnego samorządu, by przejąć władzę. Ostatecznie Baron źle kończy, a nasi bohaterowie omal nie zostają skazani na spalenie promieniami słonecznymi przez wampirzy sąd. Jest też wampirza orgia, problemy Laszlo, który pod postacią wampira zostaje złapany przez weterynarzy itd itp. Wszystko to przyprawione duża dozą poczucia humoru i wulgaryzmów. 

Twórcą serialu jest Jemaine Clement (Wellington Paranormal, What We Do In the Shadows: Interviews With Some Vampires).

Każdy odcinek trwa ok. 20 min., jest ich dziesięć. Naprawdę Wam polecam! To będzie szok, dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnych opowieści o wampirach 8-)
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga