piątek, 9 lutego 2024

Filmy klasy S: 4 Jeźdźcy: Apokalipsa

Kolejny film, który muszę Wam zdecydowanie odradzić. Jeżeli się gdzieś natkniecie na produkcję 4 Jeźdźcy: Apokalipsa (4 Horsemen: Apocalypse USA 2022) zdecydowanie odpuśćcie. Jest to jeden z tych tytułów należących do kategorii "S", jak "shit". 

Myślę, że gdybym trochę posiedział przy komputerze, to stworzyłbym efekty zdecydowanie lepsze niż ekipa Geoffa Meeda. Naprawdę tak kręciło się pewnie w latach 80., chociaż gdzie, raczej w 60. 

W dużym skrócie film opowiada o zbliżającej się globalnej katastrofie, Ziemi i ludzkości grozi zagłada. Ale jest kilku dzielnych naukowców, którzy będą próbowali w kilkadziesiąt godzin uratować naszą cywilizację. I chwała im za to, chociaż niestety twórcy filmu nie obdarzyli ich szczególną przebiegłością i mądrością. Ale wspólnie wespół zespół z kilkoma żołnierzami na końcu im się uda. Chociaż mało brakowało, gdy wojskowy pilot śmigłowca, wiozącego broń mającą uratować Ziemię zobaczył czterech jeźdźców apokalipsy (i to była chyba jedyna znośna scena w tym filmie). Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga