środa, 30 czerwca 2021

Świetny serial na Apple TV: Połączenie oczekujące

Połączenie oczekujące (Calls Francja, USA 2021) to właściwie osiem podcastów, opowiadających o tajemniczych podróżach w czasie. Ich bohaterowie nie mają świadomości, że ich świat może czekać zagłada. 

Apple TV przygotował dziewięć odcinków, trwających od kilkunastu do ponad 20 minut. Właściwie można tego odsłuchać na jeden raz. Ale szkoda by było! Każde z tych opowiadań to perełka, która robi spore wrażenie, każde z nich ma tyle dramatyzmu, co niejeden pełnometrażowy film. Największe wrażenie zrobił na mnie odcinek numer osiem, który opowiada o pilocie samolotu, który od pasażerów dowiaduje się, że jego maszyna rozbiła się.

Łączy się z dowództwem lotnictwa, który informuje pilota, że rzeczywiście jego samolot rozbił się kilka godzin wcześniej, a na miejscu katastrofy właśnie znaleziono jego ciało. Generał zabrania pilotowi awaryjnego lądowania, by mógł uniknąć katastrofy, skutki bowiem dla całego świata mogą być porażające... 

Z tego typu zabawami z czasem mamy do czynienia w każdym odcinku serialu, którego twórcą jest Fede Álvarez (Nie oddychaj, serial Od zmierzchu do świtu, Martwe zło, Ataque de panico). Miałem okazję ich odsłuchać w szpitalu i naprawdę robiły piorunujące wrażenie! Polecam Wam zdecydowanie! Jedna z ciekawszych produkcji Apple TVBrak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga